FAQ

1. Jaka jest trwałość domów produkcji firmy Drev-Mex?

Budownictwo drewniane istniało w Polsce od wieków. Przykłady drewnianych obiektów sprzed lat można spotkać niemal w każdej wsi, w każdym mieście. Jednak największy rozwój budownictwa drewnianego w naszym kraju nastąpił z początkiem lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to zaczęli powracać z emigracji Polacy przyjeżdżający z USA, Kanady, Niemiec, Austrii czy krajów skandynawskich gdzie budownictwo drewniane cieszy się dużą popularnością. Przemiany gospodarcze, jakie miały miejsce w minionych latach, rozwój handlu, nowe technologie i materiały budowlane, również miały wpływ na rosnącą popularność budownictwa drewnianego.

Nasze wieloletnie doświadczenie sprawia, że system innowacyjny budowy domu drewnianego w naszej technologii jest trwały i przez 40 lat jest stale udoskonalany. 

2. Czy domy szkieletowe firmy Drev-Mex są „ciepłe” ?

Dom wybudowany w systemie firmy Drev-Mex to budynek, na który składają się głównie materiały izolacyjne. Lekkie ściany wypełnione wełna mineralną, stropy oraz konstrukcja dachu, doskonale chronią przed ucieczką ciepła z wnętrza domu. W efekcie powstaje bryła o najwyższych parametrach izolacyjności cieplnej, która wynosi od k = 0,18 do k = 0,07. Istotny jest fakt, że niski współczynnik przenikania ściany udaje się uzyskać przy niewielkim przekroju (grubości) ściany. W praktyce daje ona kilka lub kilkanaście dodatkowych metrów kwadratowych w porównaniu do domów murowanych przy takich samych wymiarach zewnętrznych. Także walory ekologiczne i energooszczędne szkieletowych domów drewnianych sprawiają, że tego typu budynki sprawdzają się zarówno w ciepłym jak i w zimnym klimacie, poza tym są niedrogie w utrzymaniu. To sprawia, że zainteresowanie konstrukcją szkieletową cały czas rośnie, a budownictwo tego typu jest postrzegane jako budownictwo przyszłości. Domy kanadyjskie również bardzo szybko się nagrzewają.

3. Czy domy  firmy Drev-Mex są łatwopalne ?

Domy firmy Drev-Mex dzięki czterostronnemu struganiu elementów drewnianych i specjalnej impregnacji środkami ognioodpornymi do trudnozapalności, spełniają wszelkie normy ognioodporności. Płyta kartonowo-gipsowa, jak równeż wełna mineralna są materiałami niepalnymi. Zostaje zamontowana specjalna płyta ognioodporna kartonowo-gipsowa, która uniemożliwia przejście ognia do konstrukcji i wełny mineralnej, dzięki czemu dom jest w klasie trudnozapalnej.  

4. Jaki jest najlepszy sposób ogrzewania domów  firmy Drev-Mex ?

Do domów w technologii szkieletowej nadaje się każdy system ogrzewania. Można zastosować ogrzewanie gazowe, kominkowe - dystrybucję gorącego powietrza (DGP), elektryczne, węglowe, solarne, pompy ciepła gruntowe oraz powietrzne. Nasza firma proponuje zastosowanie ogrzewania gazowego, solar słoneczny, ogrzewanie kominkowe, ponieważ są one najtańszymi źródłami ciepła. 

5. Czy w przypadku silnych wiatrów istnieje możliwość zniszczenia konstrukcji?

Każdy projekt jest przygotowywany przez architekta i konstruktora, dopasowany do warunków terenowych, więc budynek spełnia surowe normy budowlane obciązenia śniegiem, wiatru. Każdy projekt jest obliczony i nie ma możliwości naruszenia konstrukcji pod wpływem warunków atmosferycznych. Konstrukcja jest skręcana na miejscu budowy na zaciosy ciesielskie, co dużo wzmacnia konstrukcję. Sama konstrukcja spełnia obliczenia konstrukcyjne na warunki atmosferyczne, ale dodoatkowo jest jeszcze zamontowana płyta OSB, która wzmacnia dodatkowo cały szkielet domu. 

6. Czy domy firmy Drev-Mex "skrzypią" ?

Dzięki stosowaniu własnej technologii montażu konstrukcji, dom nie skrzypi, tak jak to występuje w domach kanadyjskich prefabrykowanych. Rozwiązanie innowacyjne technologii łączeń belek drewnianych, brak występujących skręceń belek, dzięki temu konstrukcja domu jest stabilna i mocna. Każdy przekrój belki jest dopasowany do całego układu domu, tak aby ograniczyć jego pracę, pęknięcia, skręcenia i sztywność całego budynku.  

7. Jak są wytłumione ściany i stropy ?

Warstwowa konstrukcja domu firmy Drev-Mex zapewnia wysoki komfort akustyczny. Odpowiednio zaprojektowane przegrody ścian wypełnione izolatorem pochłaniającym drgania, jak wełna mineralna, zapewniają spokój i ciszę.

8. Czy istnieje możliwość rozbudowy lub przebudowy domu  firmy Drev-Mex ?

Warto także podkreślić, że domy firmy Drev-Mex dostosowują się do naszych potrzeb ponieważ łatwo możemy je rozbudować i przebudować. Dzięki temu remonty są szybkie i tanie.

9. Jakim materiałem można wykończyć ściany zewnętrzne?

Elewacja zewnętrzna może być wykonywana w dowolnej wersji. Elewację pokrywamy tynkiem akrylowym lub okładziną zewnętrzną drewnianą, bądź w wersji mieszanej. Stosować można różnego rodzaju wykończenia dostępne na rynku, w tym kamień, egzotyczne drewno, tynki mineralne, tynki sylikatowe, płyty warstowowe, płyty panelowe, itp. Elewację można wykonać według upodobań klienta.

Formularz kontaktowy

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Stron
Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Stron